OFICJALNA STRONA KLUBU PIŁKARSKIEGO GKS TYCHY
FORTUNA 1 LIGA

Urodzinowe granie z Resovią Rzeszów

2024-04-18
Angelika Fila
Łukasz Sobala

20. kwietnia to data wyjątkowa w historii klubu, bowiem tego dnia, w 1971 roku powstał Górniczy Klub Sportowy Tychy. To właśnie w dniu urodzin, 20. kwietnia drużyna Dariusza Banasika podejmie na E7 zespół Pasów z Rzeszowa. W sobotę w urodzinowym nastroju pora wyrównać rachunki z rundy jesiennej.

Czerwona część Rzeszowa niezdobyta

Spotkanie z drużyną Sovii z rundy jesiennej to jedno z tych, o których nie za bardzo chcemy pamiętać. Trójkolorowym w tamtym spotkaniu ewidentnie nie szło - od samego początku, aż do końca tamtej potyczki. To Resovia wiodła prym w owym meczu, choć otworzyła wynik po rzucie karnym, odgwizdanym po faulu Macieja Kikolskiego w polu karnym. Sędzia VARował tę sytuację, choć wydawać się mogło, że to właśnie bramkarz Trójkolorowych był poszkodowanym.

W drugiej połowie gra GKS-u Tychy nie uległa poprawie. Nie pomogły także zmiany personalne. W 79' spotkania drugą bramkę dla Biało-Czerwonych zdobył ponownie Rafał Mikulec (wcześniej wykorzystał rz. k.). Arbiter znów posiłkował się VARem, czy aby nie było potencjalnego spalonego. Ostatecznie jednak uznał gola i mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 na korzyść gospodarzy.

- Pamiętamy mecz w zeszłej rundzie, który w mojej ocenie był jednym ze słabszych naszych meczów, natomiast tam było trochę kontrowersji. Przy pierwszej bramce zamiast faulu na Kikolskim, w którego zawodnik Resovii wszedł wyprostowaną nogą, sędziowie po VARze uznali, że to był faul na napastniku z Rzeszowa. Już na początku meczu straciliśmy bramkę. Na pewno nie możemy dopuszczać do takich sytuacji w tym spotkaniu, chcemy się zrewanżować za mecz z jesieni, który nam nie wyszedł – powiedział Dariusz Banasik.