OFICJALNA STRONA KLUBU PIŁKARSKIEGO GKS TYCHY
BETCLIC 1 LIGA

Czterech zawodników odchodzi z Tychów

2026-06-24
Krzysztof Trzosek
KP GKS Tychy

Kolejne pożegnania w Tychach. W przyszłym sezonie Trójkolorowych barw nie będą reprezentować Jakub Bieroński, Nico Adamczyk, Oliver Stefánsson oraz Marcin Listkowski.

Najdłużej z wymienionej czwórki z Trójkolorowymi związany był Jakub Bieroński, który dołączył do klubu w czerwcu 2023 roku. Pomocnik spędził przy Edukacji 7 trzy sezony, rozgrywając 69 spotkań i zdobywając 4 bramki. W trakcie swojego pobytu w Tychach miał również okazję pełnić funkcję kapitana zespołu, potwierdzając swoją rolę zarówno na boisku, jak i w szatni. „Biero” dał się poznać jako ambitny i niezwykle zaangażowany zawodnik, który w każdym meczu zostawiał na boisku całe serce.

Z klubem żegna się również Nico Adamczyk, który był pierwszym letnim transferem przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu. Obrońca wystąpił w jednym oficjalnym spotkaniu GKS-u Tychy – przeciwko Miedzi Legnica.

Po roku z Trójkolorowymi rozstaje się także Oliver Stefánsson. Islandzki zawodnik trafił do Tychów w lipcu ubiegłego roku i w koszulce z trójkątem na piersi rozegrał 13 spotkań.

Ostatnim z zawodników jest Marcin Listkowski, który dołączył do GKS-u Tychy w styczniu tego roku. Pomocnik w rundzie wiosennej zanotował 11 występów.

Dziękujemy Jakubowi, Nico, Oliverowi i Marcinowi za reprezentowanie barw GKS-u Tychy oraz życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej karierze – zarówno sportowej, jak i prywatnej.

W najbliższych dniach Klub poinformuje o odejściach kolejnych zawodników. 

Udostępnij materiał: