OFICJALNA STRONA KLUBU PIŁKARSKIEGO GKS TYCHY
FORTUNA 1 LIGA

Edukujemy tysiące kibiców

2024-06-05
Krzysztof Trzosek
Łukasz Sobala

Było głośno, radośnie i przede wszystkim Trójkolorowo! Piłkarze GKS-u Tychy wspólnie z Dariuszem Banasikiem bardzo mocno zaangażowali się w kolejną edycję akcji „Edukujemy na 7”. W trakcie sezonu klubowa delegacja odwiedziła szesnaście szkół. Podczas wizyt spotkaliśmy się z grupą około czterech tysięcy dzieci i mieliśmy okazję zaszczepić w nich miłość do kibicowania zielono-czarno-czerwonym barwom.

- W trakcie spotkań byłem pod dużym wrażeniem przygotowania dzieci. Bardzo dobrze znały one kibicowskie piosenki i dopingowały zawodników na wejściu. Wszyscy praktycznie byli ubrani w koszulki meczowe czy szaliki, dlatego wielkie brawa należą się naszym najmłodszym fanom – mówi Krzysztof Kajzer, koordynator akcji „Edukujemy na 7”.

- Uczniowie, rodzice i nauczyciele bardzo entuzjastycznie podchodzili do spotkań z piłkarzami. Wszyscy byli bardzo mocno zaangażowani. Każdy z nich chciał zagrać chociaż przez chwilę z piłkarzami czy zdobyć od nich autograf. Nasi uczniowie sami dopytywali, kiedy będzie już mecz, bo chcieli kibicować na stadionie – dodaje Katarzyna Brzezinka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Tychach.