Michał Trąbka dołączył do zespołu GKS-u Tychy. Doświadczony środkowy pomocnik, który przez ostatnie dwa i pół roku występował dla Wieczystej Kraków, podpisał z naszym klubem kontrakt obowiązujący do 2028 roku.
Trąbka urodził się w oddalonej o około 30 kilometrów od Tychów Rudzie Śląskiej. Jego pierwszym klubem piłkarskim była tamtejsza Gwiazda. Jeszcze jako nastolatek przeniósł się do Górnika Zabrze, a stamtąd po kilku latach do Legii Warszawa, gdzie grał głównie w rezerwach oraz w zespole do lat 19. W klubie ze stolicy pomocnik dwukrotnie świętował młodzieżowe mistrzostwo Polski.
Podczas swojej przygody w Legii Michał Trąbka był wypożyczany do Rozwoju Katowice oraz Gryfa Wejherowo. W 2018 roku zasilił z kolei szeregi drugoligowej Stali Stalowa Wola. Po udanym okresie na Podkarpaciu usługami zawodnika zainteresował się ŁKS. W Łodzi występował on przez blisko cztery lata, debiutując chociażby na boiskach Ekstraklasy.
Gdy latem 2023 roku odchodził z klubu, miał na swoim koncie już 30 występów w elicie i aż 93 na jej zapleczu. W kolejnych sezonach bronił barw najpierw Stali Mielec, a następnie Wieczystej Kraków. Z małopolską ekipą wywalczył trzy awanse z rzędu. W ubiegłej kampanii 29-latek rozegrał 22 spotkania na boiskach Betclic 1. Ligi.















