OFICJALNA STRONA KLUBU PIŁKARSKIEGO GKS TYCHY
BETCLIC 1 LIGA

Nowy na Wilkowyjach! Oskar Wojtczak zawodnikiem GKS Tychy

2026-06-22
Dawid Dreszer, Krzysztof Trzosek
KP GKS Tychy

Cenne wzmocnienie środka pola. Od dziś w trójkolorowych barwach będziemy mogli obserwować 22-letniego Oskara Wojtczaka. Urodzony we Wrocławiu pomocnik związał się z GKS-em Tychy kontraktem do 2028 roku.

Oskar Wojtczak przygodę z piłką nożną rozpoczął, dołączając do MKS-u Parasol Wrocław. Stamtąd w wieku 14 lat przeniósł się natomiast do Śląska Wrocław. Pomocnik przez kilka sezonów występował dla zespołów młodzieżowych dwukrotnych mistrzów Polski. Był regularnie chwalony za swoje umiejętności, co pozwoliło mu dość szybko przechodzić przez kolejne szczeble juniorskie.

W sierpniu 2023 roku zadebiutował na trzecim poziomie rozgrywkowym jako piłkarz drugiej drużyny Śląska. Sezon później wywalczył z nią awans do Betclic 2. Ligi. W 28 spotkaniach zdobył pięć goli i zaliczył cztery asysty. Po tym sukcesie pozostał ważnym ogniwem rezerw wrocławskiego klubu. Kampanię 2025/26 zakończył bowiem z 25 występami, trzema bramkami oraz dwoma ostatnimi podaniami na koncie. Kilkukrotnie wyprowadzał zespół z opaską kapitana na ramieniu.

Dobra dyspozycja przykuła uwagę trenera Ante Šimundžy, który zdecydował się dać szansę młodemu pomocnikowi na zapleczu Ekstraklasy. Po raz pierwszy wpuścił go na boisko z ławki w meczu 25. kolejki. Co ciekawe, Śląsk mierzył się wówczas z GKS-em Tychy na Edukacji 7. Do końca sezonu Wojtczak jeszcze czterokrotnie pojawiał się w grze przy okazji spotkań Betclic 1. Ligi.

Udostępnij materiał: