Wystartowały przygotowania do sezonu 2026/27. W ubiegły piątek piłkarze i sztab szkoleniowy GKS-u Tychy pojawili się na Edukacji 7 po raz pierwszy po letniej przerwie. Okres przygotowawczy potrwa około miesiąca. Rozgrywki ligowe ruszą już w ostatni weekend lipca.
Przygotowania rozpoczęły się tradycyjnie od testów motorycznych, które zostały rozplanowane na dwa dni. Pierwszego zawodnicy testowani byli pod kątem siły i skoczności, drugiego zaś pod kątem parametrów szybkościowych i wydolnościowych. Przeprowadzone testy pomogą sztabowi dobrać odpowiednie obciążenie dla każdego zawodnika na cały okres przed startem sezonu.
W poniedziałek odbyły się natomiast pierwsze zajęcia na boisku. Do południa Trójkolorowi trenowali na płycie Areny Lekkoatletycznej zlokalizowanej obok Stadionu Miejskiego, a popołudniu na osiedlu A.















